Katalog » Węglowodany » Moje konto     
Produkty promocyjne
Maximize Kre-Alkalyn - 90 caps
nowa cena: 75,00 zł
ProLab Pure Whey - 2270g
nowa cena: 125,00 zł
Maximize ZMA - 90 caps
nowa cena: 35,00 zł
OLIMP Gold Glucosamine 1000 ...
nowa cena: 15,99 zł
Kozłowski A. - "Kształtowanie ...
nowa cena: 45,00 zł
WEIDER Mega Mass 4000 7kg + ...
nowa cena: 189,00 zł
OLIMP Chela-Cynk 30 caps 2 + ...
nowa cena: 16,99 zł
Maximize 100% Whey Protein - ...
nowa cena: 139,00 zł
OLIMP Chela-Mag B6 30 caps 2 ...
nowa cena: 16,99 zł
OLIMP Chela-Calcium D3 30 ...
nowa cena: 23,99 zł
Nutrabolics Glutabolic - 500g
nowa cena: 81,99 zł
Ostrowia WPC 80 - 900g
nowa cena: 24,30 zł
Inner Armour Super Quad ...
nowa cena: 119,00 zł
OLIMP Chela-Selen 30 caps 2 + ...
nowa cena: 16,99 zł
Syntrax Nectar
nowa cena: 99,00 zł
Universal Uni-Liver - 250 ...
nowa cena: 39,99 zł
MuscleTech naNO Vapor - 960g
nowa cena: 149,00 zł
PVL Mutant Mass - 6800gr
nowa cena: 198,00 zł
OLIMP Chela-Potas 555mg 30 ...
nowa cena: 16,99 zł
NutraBolics GH Stack - 96 kap.
nowa cena: 69,00 zł
Zobacz wszystkieIndywidualne ukladanie planu treningowego Indywidualne ukladanie diety Indywidualny dobór odzywek i suplementów diety
Zaloguj się
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Nowy użytkownik

Zapomniałeś hasło?
Kurier - status paczki
Podaj numer przesyłki kurierskiej "Siódemka" by sprawdzić jej status (nr nadania jest dostepny w historii zamowien):
*Kurierem wysyłamy wszystkie paczki, poza zagranicznymi
Informacje o produkcie

Biogenix Carb BX 3x 1000g + 1x 1000g GRATIS

Sztuk   GG Sprawdz czy produkt jest na sklep.kfd.pl <
Nowa cena
71,96 zł
53,99 zł
Opis produktu

BIOGENIX Carb BX 1kg FOLIA 3x+1 GRATIS

Węglowodany o zróżnicowanym indeksie glikemicznym są podstawowymi mieszankami odżywczymi, stosowanymi w sporcie, w celu uzupełnienia energii podczas wysiłku oraz nadkompensacji glikogenu w okresie powysiłkowym. Zróżnicowanie pod względem indeksu glikemicznego sprawia, że tego typu preparaty podnoszą zarówno, szybko poziom glukozy, jak też utrzymują długoterminowo wyrównany poziom tego cukru we krwi. Daje to zarówno błyskawiczny 'zastrzyk' energii, jak również zabezpieczenie energetyczne dalszych etapów pracy.


     W celu osiągnięcia zróżnicowania indeksu glikemicznego, zestawiane są ze sobą najczęściej: glukoza i maltodekstryny. Jednakże zasadność stosowania podobnych zestawień poddawana była krytyce, gdyż nagły wzrost glikemii w efekcie wchłaniania glukozy, w warunkach wysiłkowych może sprzyjać degradacji erytrocytów poprzez mechanizmy osmotyczne, mostkujące, glikacyjne i wolnorodnikowe, w warunkach powysiłkowych - upośledzeniu utylizacji mleczanu, zaś spoczynkowych - huśtawce glikemicznej i insulinooporności. Dla tego też wiele, nowszych preparatów węglowodanowych opartych jest jedynie o maltodekstryny.


       Same maltodekstryny, jakkolwiek bardzo dobre, nie dają jednak ani szybkiego 'zastrzyku' energii, ani bardzo, bardzo długotrwałego wyrównania glikemii, co zmusza do wczesnego włączenia ich suplementacji i częstego powtarzania dawki podczas długich wysiłków, wieloetapowych rozgrywek i wielokonkurencyjnych zawodów. Pod marką BIOGENIX opracowano i opatentowano preparat CARB Bx, który dostarcza przełomowego rozwiązania. W preparacie zestawiono szczególne węglowodany - pentozy (D-rybozę), laktony (glukuronolakton), drobno- i średnio cząsteczkowe polimery glukozy (maltodekstryny) oraz polimery wielkocząsteczkowe (nutriozę), które wzbogacono dodatkiem tauryny.

Pierwszy, szybki efekt ergogeniczny (pracotwórczy), bez wzrostu glikemii, rozpoczynają:
D-ryboza;

glukuronolakton;

tauryna;

Ryboza ułatwia wnikanie do komórek mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego glukozy pochodzącej z rezerw glikogenu wątrobowego. Jednocześnie dostarcza cząsteczek koenzymu A i adenozyny, niezbędnych do syntezy hemu i zamiany energii chemicznej glukozy w energię metaboliczną.


Glukuronolakton jest prekursorem rybozy, więc przedłuża i podtrzymuje jej działanie. Sprzęga i usuwa szkodliwe produkty hemolizy wysiłkowej, gromadzące się w krwiobiegu i upośledzające metabolizm tlenowy. Jednocześnie zwiększa pojemność tlenową krwi, gdyż dostarcza NADPH do redukcji glutatinu i syntezy hemu. Wiąże niemal wszystkie kwasy karboksylowe, stanowiące podstawowe źródło energii przy deficycie glukozy, i wprowadza je do komórek mięśniowych, gdzie te, uwalniane w efekcie enzymatycznej hydrolizy, zostają wykorzystane do produkcji energii w mitochondriach.


Tauryna hamuje degradację erytrocytów i ułatwia wnikanie glukozy do komórek mięśniowych. Stabilizuje również jony wapniowe, który to efekt prowadzi do udokumentowanego badaniami wzrostu wydolności tlenowej.


     Kolejne, szybsze, dłuższe i bardzo długie efekty ergogeniczne gwarantują maltodekstryny i nutrioza, które równomiernie uwalniają glukozę do krwiobiegu z cząsteczek polimerów, wyrównując i stabilizując długoterminowo glikemię, zarówno w warunkach metabolizmu wysiłkowego, jak też powysiłkowego i spoczynkowego.


CARB Bx przeznaczony dla osób aktywnych i sportowców jako środek doraźnie i trwale zwiększający zdolności wysiłkowe, poprzez bieżące zaopatrzenie energetyczne i powysiłkową nadkompensację glikogenu.

Wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna - 1591 kJ (380 kcal);

Białko - 0,0 g;

Tłuszcz - 0,0 g;

Węglowodany - 95,0 g;

Tauryna - 400 mg;

Glucuronolakton - 200 mg;

D-ryboza - 200 mg;

Błonnik pokarmowy rozpuszczalny - 2,55 g;

Sposób użycia:

1 porcja 2 razy dziennie przed i po treningu;

1 porcję (50 g - 2 miarki) preparatu rozpuścić w 150-250 ml wody.


Uwaga (dotyczy tylko produktów smakowych) - jesli chcesz konkretny smak, napisz nam to w komentarzu zamówienia - preferencja smakowe są mile widziane. Napisz jakiego smaku nie lubisz - nie zawsze mamy dostepne wszystkie, dlatego wybierzemy tak abyś byl najbardziej zadowolony. Jeśli zamówienie uzależniasz od danego smaku, dopisz również, że w przypadku braku takowego mamy anulować zamówienie.

Data dodania produktu: 26 styczeń 2009.


» Kliknij aby pobrać dokument w formacie PDF Kliknij aby pobrać dokument w formacie PDF
» Informuj mnie o aktualizacjach Biogenix Carb BX 3x 1000g + 1x 1000g GRATIS
» Napisz recenzję tego produktu!
» Zadaj nam pytanie...
Poprzedni produkt Produkt 41 z 43 w kategorii Węglowodany Następny produkt
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Vitalmax Amino BCAA MC - 240 kapsułek
 Vitalmax Amino BCAA MC - 240 kapsułek    65,00 zł  Towar sprzedany
VITALMAX AMINO BCAA 1000 MEGACAPS Branched Chain Amino Acids (BCAA), czyli aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, to trzy aminokwasy o właściwościach anabolicznych i antykatabolicznych: leucyna , izoleucyna i walina. Uważa się, że tworzą one ... 
Olimp Creatine Mega Caps - 30 kapsułek (blistr)
 Olimp Creatine Mega Caps - 30 kapsułek (blistr)    5,37 zł  Towar sprzedany
Olimp CREATINE MEGA CAPS jest wysokomikronizowaną postacią kreatyny, która jest formą łatwiej rozpuszczalną i wchłanianą do tkanek od tradycyjnego monohydratu. Cząsteczka kreatyny jest podstawowym nośnikiem energii w komórkach mięśniowych, jako ... 
Załóż konto na suple.net Wysyłka i koszty wysyłki Prezenty suple.net i abonament forum kfd.pl Zamówienia zagraniczne O nas, nr konta oraz regulaminZakupy hurtowe w suple.net Pomoc suple.net Kliknij i napisz na gg do Krzyśka :) Kliknij i napisz na gg do Grzegorza :)
Current Parse Time: 0.067 s with 201 queries